אנו מתחייבים להצעה הנמוכה ביותר

השם שלך - חובה

הדואר האלקרוני שלך - חובה

נושא

ההודעה שלך

שיתופי פעולה
מכונות קפה
מכונות אספרסו לבתי קפה בפקטורי קפה: מכונות קפה מקצועיות
מכונות קפה ביתיות בספורה: מכונת קפה
הדרכת הורים
יש קשיים עם הילדים ? הדרכת הורים בבית המשפחה, הדרכה פרטנית ומקצועית.
אפשרות נוספת נוספת היא להצטרף ל קבוצות הורים המשפחה, הדרכה פרטנית ומקצועית.
קשיים בזוגיות? ה זוגיות במשבר מפגשים משמעותיים

פולי קפה

כולנו אוהבים את כוס הקפה הרגילה שלנו על הבוקר. מה זה בדיוק כוס קפה רגילה? אם עד תחילת המאה ה-21 מרבית הישראלים נהגו לשתות נס קפה על הבוקר, היום ניתן לראות כי מכונות קפה ביתיות עושות את דרכן אל תוך המטבח המודרני. מה קובע את טעמו של הקפה? האם זו הטחינה, קלייה, מכונת הקפה או מפעילה? אז זהו שלא… פולי קפה הם אלו שאחראים על רוב רובו של טעם תוצר הקפה הסופי.

פולי קפה גדלים בשיחים גבוהים וירוקי-עד. מרבית אזורי הגידול של פולי קפה נע סביב אזור קו המשווה – אפריקה, דרום אמריקה ואזורים מסוימים באסיה. כל אזור גיאוגרפי נותן את השפעותיו הייחודיות על פולי קפה המגודלים באזור ועל כן, כל סוג וזן של פולי קפה הוא בעל טעם מיוחד וייחודי לאזור הגידול המקורי. למרות שיש מספר זנים של פולי קפה, ניתן לחלק אותם ל-2 קטגוריות עיקריות : פולי קפה מסוג רובוסטה ועראביקה.

פולי קפה מסוג רובוסטה נחשבים לנפוצים יותר בקרב יצרניות הקפה. פולי קפה אלו הם בעלי טעם מר יותר וגודלם פחות ממחצית גודלם של פולי קפה מסוג עראביקה. את פולי הקפה מסוג רובוסטה קל יותר לגדל שכן הם יכולים לגדול באזורים נמוכים טופוגראפית. בנוסף, פולי הרובוסטה הם בעלי ריכוז קפאין גבוה יותר מאלו של העראביקה והם מפיקים יותר ארומה עם מזיגתם (הקצף הזהוב המופיע מעל תמצית הקפה).

פולי קפה מסוג עראביקה הם פולים גדולים הרבה יותר מפולי הרובוסטה. פולי העראביקה גדלים בגובה טופוגראפי העולה על 1,200 מטר מעל פני הים והם מצריכים משקעים רבים ולחות גבוהה. בשונה מפולי הרובוסטה, פולי קפה מסוג עראביקה מכילים ריכוז קפאין נמוך יותר אך טעמם מעודן הרבה יותר ועל כן הם נחשבים לאיכותיים יותר.

אמנם ישראל אינה נמנית עם בתי גידול של פולי קפה אך לצורך המשך טיפול בפולי הקפה – קלייה, טחינה ואריזה, מספיק לייבא פוי קפה ממדינות הגידול. לאחר קבלת פולי הקפה, חברות הקפה בארץ דואגות לקלות ולטחון את הקפה במיוחד עבור מוצרי החברה.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

?>